Zalety stosowania doniczek produkcyjnych

W sklepach ogrodniczych można z reguły spotkać doniczki produkcyjne, w których znajdują się sadzonki. Jest to dosyć popularne rozwiązanie, dlatego markety i kwiaciarnie również to wykorzystują.

Zalety doniczek produkcyjnych

Należy jednak pamiętać, że takie doniczki są jedynie tymczasowe, dlatego warto jak najszybciej rośliny przesadzić. Duże donice mogą być wykorzystane przez ogrodników, którzy prowadzą swoje uprawy. Jednak nie trzeba być wykwalifikowanym ogrodnikiem, żeby z nich korzystać, ponieważ przydadzą się wszystkim miłośnikom ogrodnictwa. Szczególnie niebezpieczna jest zima, dlatego trzeba we właściwy sposób zabezpieczyć sadzonki. Idealnie nadają się do tego doniczki produkcyjne (tu), które zapewniają dobre warunki roślinom. Nie ma również problemu ze znalezieniem wolnej przestrzeni, ponieważ zajmują stosunkowo mało miejsca. Do wyboru są klasyczne produkcyjne donice oraz wielodoniczki. W tradycyjnej doniczce mieści się zazwyczaj jedna sadzonka, natomiast w wielodoniczkach można ich wsadzić nawet kilkadziesiąt. Warto zwrócić uwagę na fakt, żeby najmniejsze rośliny znajdowały się w miniszklarenkach.

Jak produkuje się doniczki produkcyjne?

Osłony na cebule kwiatowe przydają się z kolei podczas sadzenia kwiatowych cebul. Niestety są one narażone na ataki szkodników ogrodowych, tak jak myszy, dlatego trzeba je właściwie zabezpieczyć. Materiałem najczęściej wykorzystywanym do produkcji doniczek produkcyjnych jest plastik. Warto jednak pamiętać, że musi on posiadać specjalne właściwości. Przede wszystkim powinien charakteryzować się wysoką odpornością na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Ważna jest też wytrzymałość na drobne uszkodzenia oraz zadrapania. Ciekawym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na ochronie środowiska są biodegradowalne donice. Do ich produkcji wykorzystuje się tylko naturalny torf, który dodatkowo wzbogaca ziemię w organiczną materię. Doniczki idealnie nadają się również bezpiecznego transportu roślin. Zapewniają one właściwą ochronę, przez co można mieć absolutną pewność, że dotrą do celu w nienaruszonym stanie.