Funkcjonalne i eleganckie karnisze sufitowe

Estetyczna i odpowiednio powieszona dekoracja okienna, w dużej mierze zależy od wybranego do tego celu karnisza.

Karnisze sufitowe – zastosowanie

karnisze sufitowe do pokojuDzięki odpowiednio dobranemu karniszowi, wnętrze domu może zyskać unikalny wygląd. Idealne karnisze będą same w sobie stanowiły dekorację, ale również spełnią ważną rolę elementów, dzięki którym można w elegancki sposób powiesić zasłony oraz firany. Karnisze stanową jednak nie tylko ozdobę okna, ale także pozwalają na zapewnienie w pomieszczeniu odpowiednich warunków oświetleniowych. Pozwolą także na osłonę od gwaru ulicznego. Dużą zaletą wyjątkowych karniszy sufitowych Mardom jest to, że można je zawiesić w wybranej odległości od okna. Dzięki temu firany i zasłony nie będą zahaczały o parapet, ani o stojące na nim rzeczy. Do tego, takie karnisze można użyć także w dowolnej części pomieszczenia – aby stworzyć w nim np. oddzielne strefy.

Mocowania i upięcia

Karnisze mocuje się na wspornikach sufitowych, które są niezwykle łatwe w montażu. Można tak zamocować wersje rurowe karniszy. Istnieją także karnisze sufitowe apartamentowe i szynowe, gdzie nie ma wsporników, a cała konstrukcja mocowana jest bezpośrednio do sufitu.

Jeśli chodzi o upięcia to do wyboru są: karnisze z żabkami, z kółkami, albo z agrafkami. Żabki mogą być także osadzone na rolkach, które umieszcza się w karniszach szynowych. Te ostatnie przesuwa się wtedy napędem sznurkowym lub elektrycznym.