Czy warto się zdecydować na rolety rzymskie?

Dekoracja okien ma duże znaczenie. Tymczasem w tym przypadku nie trzeba zawsze stawiać na firanki i zasłony. Alternatywą dla nich mogą być bowiem m.in. rolety rzymskie.

Rolety rzymskie – montaż

rzymska roletaNa pewno sporym atutem rolet rzymskich jest ich niezbyt skomplikowany i szybki montaż. Mocuje się je do ściany, sufitu lub ramy okna. Wystarczy jedynie mieć pod ręką wkrętarkę lub wiertarkę. Rolety rzymskie na ogół mocuje się do ściany nad wnęką okna, tak aby zakrywała całą jego powierzchnię. Rolety tego rodzaju sprawdzają się przede wszystkim w mniejszych pomieszczeniach oraz w przypadku okien o mniejszej powierzchni. Z uwagi na swój dekoracyjny charakter można na nie postawić także w pomieszczeniach reprezentacyjnych.

Rolety rzymskie – materiał

Rolety rzymskie mogą być wykonane w zasadzie z dowolnej tkaniny. Obecnie dużą popularnością cieszą się właśnie rolety szyte na zamówienie. Jednak wybór materiału ma dość duże znaczenie. To bowiem od niego zależy przepuszczalność światła oraz to czy roleta przyciemni czy rozświetli dane wnętrze. Rolety są produkowane zarówno z tkanin syntetycznych, jak i naturalnej bawełny czy lnu. Jednak o wiele lepiej układają się te wykonane z nieco lżejszych materiałów. Kluczem do sukcesu jest także odpowiedni kolor. Warto przy tym pamiętać, że na tkaninach jasnych i delikatnych wszystkie zanieczyszczenia tworzą się szybko i są doskonale widoczne. Dobrze jest więc zadbać o tkaniny łatwe do czyszczenia.