Jak urządzić ogród?

Nie każdy ma możliwość posiadania własnego podwórka, szczęśliwi posiadacze ogrodu mogą spędzać miło czas na zewnątrz, jeśli pogoda dopisuje. Jak urządzić ogród?

Ogród musimy dopasować do swoich upodobań. W pierwszej kolejności trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w ogrodzie wolimy odpoczywać i się relaksować, czy lubimy prace ogrodowe i co najważniejsze, czy mamy na to czas. Należy zwrócić uwagę na trzy bardzo ważne rzeczy – lokalizacja ogrodu, wielkość oraz materiał, z którego będzie wykonane ogrodzenie.

Kolejna bardzo ważna rzecz, to dobór odpowiednich mebli. Obecnie takie rzeczy jak fotele czy stoliki ogrodowe można znaleźć praktycznie w każdym markecie, jednak nie wszystkie meble będą dobre jakościowo. Jeśli zależy nam na tym, aby stolik czy fotele służyły nam przez długie lata, należy wybierać takie wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jeżeli ogród ma służyć do relaksu i wypoczynku, trzeba wybrać odpowiednią roślinność, która nie będzie wymagała szczególnej opieki. Zwróćmy uwagę na nasłonecznienie działki, rodzaj gleby oraz wilgotność.

Pamiętajmy, że wiele rzeczy, które teoretycznie nadają się do wyrzucenia, można wykorzystać jako dekoracja w ogrodzie. Dobrym przykładem będą opony, które można przerobić na piękne doniczki czy kwietniki.

Jaki basen najlepszy będzie do ogrodu?

Baseny ogrodowe idealnie sprawdzą się do ochłody w bardzo upalne dni. Do wyboru mamy basen rozporowy, stelażowy oraz dmuchany.

Który jednak będzie najodpowiedniejszy do ogrodu?

Wybór basenów, niezależnie od tego gdzie ich poszukujemy, jest niezwykle szeroki. Składane baseny ogrodowe kupić można niemal w każdym hipermarkecie. W takim przypadku niecka złożona jest z kilku warstw foli PCV, co w praktyce oznacza, że na długie lata taki basen z pewnością nie posłuży. W przypadku basenów rozporowych, zgodnie z nazwą, cała konstrukcja utrzymuje się dzięki wodzie, która rozpiera ścianki. Bardzo często takie baseny nazywane są dużym workiem z płaskim dnem. Jeśli dodatkowo zostanie wsparta stelażem, wówczas możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy posiadaczami basenu stelażowego.  

Tak naprawdę wybór odpowiedniego basenu zależy od tego, komu ma on służyć. Dla dzieci wybór basenu będzie oznaczał sięgniecie po zupełnie inny produkt, niż przy wyborze basenu dla dorosłych. Rozmiar to jeden z tych czynników, które najbardziej wpływają na cenę basenu.

Samo kupno basenu to jedna nie wszystko. Aby w pełni z niego korzystać (niezależnie od tego czy będzie to basen rozporowy czy jakikolwiek inny) warto wyposażyć się jeszcze w następujące akcesoria:

– pompkę,
– pompy filtrujące przeznaczone specjalnie do ogrodowych basenów,
– basenową chemię,
– łatki,
– filtry do pomp,
– maty przeznaczone do zabezpieczania dna basenu.