Impregnaty do drewna Remmers przy ochronie drewna

Impregnaty do drewna Remmers są preparatami mającymi wiele zastosowań. Można ich użyć zarówno do ochrony, jak i leczenia oraz renowacji zaatakowanego drewna. W zależności od sposobu działania dzielą się na działające natychmiastowo, o powolnym działaniu lub opóźnionym działaniu. Istnieje także podział na impregnaty działające na pojedyncze zagrożenia lub ich zespoły (np. grzyby w połączeniu z owadami).

Drewno to niewątpliwie piękny i praktyczny materiał budowlany o wysokich walorach estetycznych. W celu zachowania tych walorów niezbędne jest jednak właściwe zabezpieczenie drewna w taki sposób, aby służyło ono jak najdłużej. Impregnacja drewna to po prostu nasycenie go środkiem przeciwdziałającym szkodliwym czynnikom biologicznym w celu jego ochrony i przedłużenia żywotności. Do tej roli dobrze nadaje się seria impregnatów do drewna Remmers.

Przed użyciem każdego rodzaju impregnatu do drewna Remmers należy pamiętać o przygotowaniu powierzchni. Powinna być ona sucha i pozbawiona zanieczyszczeń. Jeżeli na podłożu widnieją plamy lub zatłuszczenia, należy je przemyć benzyną ekstrakcyjną i wysuszyć. Podłoże dla impregnatu powinno być także gładkie, co znacznie ułatwi aplikację preparatu i uwidoczni rysunek słojów drewna.

Co warto wiedzieć o produktach Zobal?

Firma Zobal z powodzeniem radzi sobie na polskim rynku od ponad 15 lat. W ciągu tego okresu zdążyła ugruntować swoją pozycję nie tylko w Polsce, ale i na wielu rynkach europejskich. Wynika to z wysokiej jakości produktów Zobal oraz innowacyjności, na jaką stawia firma.

Firma Zobal i jej rozwój

Przede wszystkim Zobal to firma, która stawia cały czas na nowe produkty Zobal oraz nowoczesne metody obróbki. Dzięki zastosowaniu aluminium projektuje meble nowoczesne i efektowne zarazem. Są one lekkie i eleganckie. Ponadto anodowana powłoka charakteryzuje się wysoką trwałością. Łatwo ją jest również utrzymać w czystości. Ciekawą nowością w ofercie marki są systemy ścienne – łatwe w montażu i funkcjonalne. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w nowoczesnej aranżacji wnętrz. Sprawdzają się doskonale w kuchni, sypialni czy gabinecie.

Dlaczego warto stawiać na Zobal?

Firma Zobal sukces na rynku osiągnęła dzięki swojemu doświadczeniu oraz wiedzy na temat obróbki aluminium. Poza tym posiada również dobrze wyposażony park maszynowy. Przy tym przez cały okres realizacji zamówienia ściśle współpracuje z klientem. Od kilku lat działa także jej bardzo nowoczesny zakład zajmujący się anodowanym aluminium.