Impregnaty do drewna Remmers przy ochronie drewna

Impregnaty do drewna Remmers są preparatami mającymi wiele zastosowań. Można ich użyć zarówno do ochrony, jak i leczenia oraz renowacji zaatakowanego drewna. W zależności od sposobu działania dzielą się na działające natychmiastowo, o powolnym działaniu lub opóźnionym działaniu. Istnieje także podział na impregnaty działające na pojedyncze zagrożenia lub ich zespoły (np. grzyby w połączeniu z owadami).

Drewno to niewątpliwie piękny i praktyczny materiał budowlany o wysokich walorach estetycznych. W celu zachowania tych walorów niezbędne jest jednak właściwe zabezpieczenie drewna w taki sposób, aby służyło ono jak najdłużej. Impregnacja drewna to po prostu nasycenie go środkiem przeciwdziałającym szkodliwym czynnikom biologicznym w celu jego ochrony i przedłużenia żywotności. Do tej roli dobrze nadaje się seria impregnatów do drewna Remmers.

Przed użyciem każdego rodzaju impregnatu do drewna Remmers należy pamiętać o przygotowaniu powierzchni. Powinna być ona sucha i pozbawiona zanieczyszczeń. Jeżeli na podłożu widnieją plamy lub zatłuszczenia, należy je przemyć benzyną ekstrakcyjną i wysuszyć. Podłoże dla impregnatu powinno być także gładkie, co znacznie ułatwi aplikację preparatu i uwidoczni rysunek słojów drewna.