Żel do zmywarek – zalety, cena

Żel do zmywarek, jest bardzo podobny w działaniu do innych środków do zmywarek. Tak samo jak proszek, należy go wlać do dozownika. Jego cena, mieści się zwykle pomiędzy ceną proszku, a tabletkami. 

Jakie zalety mają żele do zmywarek? 

żel do zmywarki

Żel do zmywarki, używany jest najczęściej w domostwach, gdzie panują szczególne wymagania co do zmywania naczyń. W porównaniu ze środkiem w proszku do zmywarek, dosyć wolno spływający żel, daje nam możliwość lepszej kontroli nad tym, jaką jego ilość musimy użyć do danego cyklu zmywania albo konkretnego ładunku. Kompozycja zawierająca wodę sprawi, iż żel będzie miał mniejsze właściwości ścierne w przypadku bardzo delikatnych zastaw stołowych. Co ciekawe, żel do mycia naczyń w zmywarkach, dostępny jest w sklepach także pod postacią tabletek. Będzie to nieco droższa opcja, niemniej jednak zapewni odmierzenie jednej, spójnej dawki. 

Ile może kosztować żel do zmywarki? 

Chociaż żele do zmywarek, rozpuszczają się znacznie szybciej, aniżeli środek pod postacią proszku, możliwie jest to, iż nie dojdzie do jego całkowitego rozpuszczenia. Jeżeli już się tak stanie, na naczyniach pozostać mogą wodne plamy albo cieniutki film. Żele do zmywarek, mogą się odznaczać znacznie wyższymi cenami, aniżeli popularne tabletki, z uwagi na brak spójności podczas dozowania odpowiednich ilości. Warto się także zawsze upewnić, czy posiadana przez nas zmywarka, będzie współpracowała z żelem do zmywania naczyń – nie wszystkie urządzenia, zostały przystosowane do tego typu detergentów.