Wybór wanny łazienkowej

Podczas urządzania łazienki wiele osób szczególną wagę przykłada do wyboru wanny. Patrząc na oferty producentów, trudno nie zgodzić się z opinią, że decyzja ta nie jest prosta. Ilość propozycji i możliwości jest w tym względzie ogromna. O czym przede wszystkim trzeba pamiętać i co wziąć pod uwagę podczas dokonywania zakupu?

Pierwszą rzeczą, o której należy pomyśleć, są rozmiar i kształt, zależne głównie od wymiarów łazienki oraz miejsca, w którym wanna będzie zamontowana (na środku, w rogu, przy ścianie itd.). Warto tę sprawę dokładnie przeanalizować – w wielu mieszkaniach łazienki są niewielkie, a wanna nie powinna zajmować zbyt dużej części pomieszczenia.
Z kolei jeśli chodzi o kształty, do wyboru mamy wanny: prostokątne, owalne, okrągłe, niesymetryczne (np. narożne), wielokątne.

ładna wanna łazienkowa

Kolejną kwestią jest rodzaj materiału. W Polsce najczęściej spotykane są wanny akrylowe, ale coraz większym uznaniem cieszą się też żeliwne, stalowe, kamienne, a ostatnio również marmurowe, drewniane i szklane. Każda z wersji z ma swoje plusy i minusy, różni je też cena. Ciekawą opcją jest z pewnością wanna konglomeratowa, czyli stanowiąca połączenie dwóch rodzajów materiału.

Planując zakup wanny, należy bez wątpienia wziąć pod uwagę własne preferencje i potrzeby. Czy konieczna jest półka na kosmetyki, siedzisko, podłokietniki lub wyprofilowany zagłówek? Czy wystarczy wanna tradycyjna czy lepsza będzie z hydromasażem? A może potrzebny jest też wbudowany prysznic (wersja 2 w 1), bo ktoś z domowników preferuje go bardziej od kąpieli? Innym, szczególnym rodzajem wanny jest ta, przeznaczona dla osób starszych lub mających problemy z poruszaniem. Posiada ona drzwi, a także specjalne uchwyty, często też krzesełko i antypoślizgowe dno. Każdy powinien pomyśleć tu o swoich potrzebach – wanna musi być przede wszystkim funkcjonalna i wygodna.

Więcej o wannach na stronie: http://www.camero.pl/wanny/