Te zwykłe i te do zadań specjalnych

Zawsze muszą być wysokiej jakości, wytrzymałe i funkcjonalne, ponieważ zawiasy meblowe to nieodłączny element, który daje poczucie komfortu i wygody.

Gdy od wyboru boli głowa
Dzisiaj do wyboru jest całe mnóstwo tego typu akcesoriów i trudnością może być wybór odpowiednich. Jeżeli jednak ktoś dobrze zapozna się ze specyfiką poszczególnych rodzajów, to nie powinien mieć problemu z użyciem tych właściwych, a w razie wątpliwości najlepiej jest poradzić się profesjonalisty, który z pewnością dobrze doradzi w każdej sytuacji.

Mniej i bardziej standardowe
Zwyczajowo zawiasy meblowe dzielimy na standardowe oraz mini, na samodomykające, dzięki którym nie trzaskamy drzwiczkami, samootwierające skierowane są do frontów bezuchwytowych, a kątowe zakłada się przy szafkach narożnych. Uzupełniające do szafek narożnych z łamanymi drzwiczkami, tłoczkowe przykręcane za pomocą wkrętów, gdy nie można wykonać otworu pod puszkę zawiasu, a te do zabudowy lodówek umożliwiają jednoczesne otwieranie drzwi szafki i lodówki. Specjalne rodzaje potrzebne są też do drzwi szklanych, do tych z ramką aluminiową, cylindryczne przeznaczone do stołów z rozkładanymi blatami oraz skrzydełkowe do drzwi łamanych, stykających się ze sobą krawędziami.

Wybór jest naprawdę spory, ale też branża meblowa stale się rozwija i wykorzystuje kolejne rozwiązania techniczne, a wszystko przecież po to, aby ułatwić wszystkim życie i funkcjonowanie.