Tapicerowane łóżko? Tak, bo lubię czystość…

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu utrzymanie w czystości mebli tapicerowanych wydawało się graniczyć z cudem. Na szczęście i w tym kierunku technologia poszła do przodu. Dziś tapicerowane łóżka, czy fotele to nie tylko symbol elegancji i komfortu, ale też czystości.

Gdy wyleje się sok

łóżko tapicerowane

Wypoczynek ze szklanką soku w ręku, czy talerzem przekąsek? Któż tego nie lubi. Niestety dość często po takim wypoczynku pozostają brzydkie plamy. Jak sobie z nimi radzić? Całkiem zwyczajnie. Dziś łóżka tapicerowane wykonywane są z włókien nowej generacji. Nie tylko nie absorbują substancji z zewnątrz, ale też są niezwykle odporne i pozwalają tkaninie na lata zachować trwałość. Wystarczy zwykła ściereczka z ciepłą wodą, aby szybko zabrudzenia się pozbyć.

Ekologiczne metody czyszczenia

A co w przypadku silnie zabrudzonej tapicerki? Wtedy doskonale sprawdza się na przykład czyszczenie parowe. Jest ono nie tylko ekonomiczne, ale również przyjazne dla środowiska. Nie potrzeba silnych środków chemicznych, aby najgorsze zabrudzenia zniknęły. Samo czyszczenie trwa chwilę, a na ponowne użytkowanie nie trzeba długo czekać. I nikt nie ma po tym alergii.

Utrzymanie w czystości mebli tapicerowanych nie sprawia dzisiaj większego problemu. Usuwanie zabrudzeń na bieżąco to gwarancja ich pięknego wyglądu na długie lata.