Tabletki do zmywarki – popularne rodzaje

Wybór tabletek do zmywarki nie zawsze jest łatwy. Musimy postawi na dobre jakościowo produkty, które doskonale spełnią swoje zadania. Aktualnie w wielu polskich domach korzystamy ze zmywarek. To doskonała alternatywa do zmywania ręcznego. Oczywiście nie możemy zapomnieć o specjalnych tabletkach, które występują w różnych formach. Jakie rodzaje są najbardziej znane? Co oferuję producenci? Jak dokonać wyboru? O czym pamiętać podczas zakupu?

Tabletki do zmywarki

tabletki do zmywarki

Wśród najbardziej znanych rodzajów tabletek do zmywarek, wyróżnić można:

  • Tabletki 5w1 – są najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem. Posiadają środek nabłyszczający, dlatego jednocześnie myją i nabłyszczają naczynia. Są delikatne dla produktów szklanych. Mają za zadanie zmiękczać wodę i chronić zmywarkę przed osadem wapiennym.
  • Tabletki 4w1 – odznaczają się sporą funkcjonalnością. Myją i nabłyszczają naczynia. Ich zaletą jest zmiękczanie wody. 
  • Tabletki 3w1 – zazwyczaj bazują na atrakcyjnej cenie. W składzie znajdziemy proszek, płyn nabłyszczający i sól. Zapewniają także zmiękczanie naczyń, co doceniają użytkownicy.
  • Tabletki jednofunkcyjne – to ekonomiczny produkt. Zawiera najmniej substancji chemicznych. Jednakże minusem jest fakt, że produkt nie ochroni zmywarki przed kamieniem. 

Wybór idealnych tabletek do zmywarki jest zależny od oczekiwań użytkownika. Faktem jest, że szeroki wybór znajdziemy łatwo w internetowym sklepie.