Stylowe meble do salonu

Salon to miejsce relaksu, spotkań z rodziną oraz ze znajomymi, dlatego powinien być urządzony stylowo, ale i przytulnie. Ponieważ zazwyczaj jest to największe pomieszczenie w domu, to mamy więcej możliwości aranżacyjnych. Od czego zacząć?

salonowe meble zawsze w modzie

Wygodna i funkcjonalność

Salon jest miejscem wielofunkcyjnym, dlatego trzeba przystosować go zarówno do relaksu z książką, czy przed telewizorem, jak i do przyjmowania gości. Najważniejsze, żeby było wygodnie, najlepiej stawiać na jasne, stonowane barwy i ograniczyć dodatki do minimum, dzięki temu pomieszczenie będzie wydawało się bardziej przestronne i czyste. Bardzo ważnym elementem jest również oświetlenie – jeden żyrandol to za mało, należy zaopatrzyć się także w eleganckie lampy podłogowe oraz kinkiety, którymi można doświetlić na przykład obrazy.

Odpowiednie wyposażenie – szafa, konsola meble, stolik kawowy

Jeżeli chodzi o meble, to najlepiej stawiać na modele wykonane z prawdziwego drewna, które będą droższe od tych z płyt MDF, ale dłużej nam posłużą. To bardzo dobra inwestycja, która z pewnością się zwróci. Gabaryty mebli należy dopasować do wielkości salonu. Nie warto urządzać pomieszczenia pod linijkę, najlepiej kompletować poszczególne elementy, zamiast kupować gotowego kompletu. Salon urządzony pod linijkę wcale nie wygląda stylowo, o ile meble z tej samej serii ustawione obok siebie wyglądają dobrze, tak konsole meblowe  – dostępne w sklepie Ragaba, ustawiona na przeciwległej ścianie albo stolik kawowy już nie. Modna na meblościanki bezpowrotnie minęła i nie warto do niej wracać.

Najważniejszymi elementami w salonie są meble wypoczynkowe tj. kanapa i fotele, które muszą być wygodne i łatwe w czyszczeniu. Bardzo ważną rolę ogrywa również stolik kawowy, na którym podajemy napoje i przekąski. W salonie warto umieścić również konsolę meble, która stanowią doskonałą dekorację, można je wykorzystać na przykład jako mały stolik czy toaletkę.