Postaw na ciekawą fototapetę

las

Fototapety lasu, sławnych osób, potoków, górzystych terenów, wielobarwnych kwiatów, miejskich widoków wróciły do łask, a wszystko dzięki rozwojowi technik fotograficznych i drukarskich, dzięki czemu odzwierciedlają one wręcz idealnie rzeczywistość i stanowią oryginalną dekorację. Czy warto położyć na ścianie fototapetę?

Ciekawa aranżacja wnętrza kluczem do sukcesu

Na rynku obecnie mamy dostęp do wielu rodzajów fototapet, dzięki czemu można wybrać odpowiedni dla danego pomieszczenia wariant. Fototapety papierowe można kłaść na wygładzoną ścianę, w miejscach gdzie nie będą narażone na dotyk i ścieranie. Z kolei winylowe są bardzo trwałe i łatwe do położenia. Sprawdzą się w kuchni i łazience, ponieważ są odporne na wilgoć i tłuszcz. Fototapeta lasu foliowa nadaje się do przylepienia nie tylko na ścianie, ale także na meblach, lustrze czy drzwiach, dzięki czemu można szybko odmienić ich wygląd.
Różnorodność fototapet to z pewnością jedna z ich największych zalet. Za ich pomocą można ciekawie zaaranżować niemal każde wnętrze, a więc nie tylko pokój czy salon, ale także biuro, restauracje, pizzerię czy salon fryzjerski. Okazuje się, że za ich pomocą można optycznie powiększyć pomieszczenie oraz nadać mu specyficznego klimatu. Oprócz motywu fototapety, warto zwrócić uwagę też na materiał, z którego została ona wykonana. Przed położeniem fototapety należy też odpowiednio przygotować powierzchnię. Tylko prawidłowo przyklejona fototapeta da stacjonujące efekty. W przeciwnym razie zamiast ozdoby stanie się niewypałem. Dlatego też warto zlecić położenie fototapety doświadczonemu fachowcowi.