Płytki chevron – kafle o jodełkowych wzorach

Od pewnego czasu w ofercie wielu sklepów znajdują się niezwykle ciekawe płytki patchwork. Ten asortyment stanowi oryginalną skarbnicę różnorodnych schematów, modeli oraz kolorów, które to można łączyć w dowolny sposób.

Płytki patchwork – idealne kafle dla fanów wzorzystych przestrzeni

W szerokiej ofercie znajdują się zarówno wzory dostępne na osobnych płytkach, jak i całe kolekcje, w których na jednej płytce znajduje się kilka różnorodnych motywów.

chevron płytki

Płytki w stylu patchwork polecane są przede wszystkim dla miłośników wzorzystych powierzchni. Niezwykle designerskie płytki tego rodzaju doskonale komponują się w przestrzeniach, które zostały zaaranżowane w stylu retro, vintage czy też skandynawskim. Dzięki tym nowoczesnym kaflom można uzyskać w każdym wnętrzu niestandardowe oraz niezwykle oryginalne kompozycje.

Płytki patchwork dostępne tutaj są przeznaczone do użytku wewnętrznego i doskonale nadają się do połozenia zarówno na ścianach jak i podłogach.

Płytki chevron – kafle o jodełkowych wzorach.

Kafle chevron bardzo często są nazywane – płytkami jodełkami. Moda na ten oryginalny wzór została zapoczątkowana w latach siedemdziesiątych przez znaną na rynku markę – Missoni.

W ostatnich latach kafle jodełkowe cieszą się ogromną popularnością. Ich nazwa wywodzi się najprawdopodobniej od francuskiego słowa „chevre”, które to oznacza kozę. Motyw ten jest kojarzony ze śladem racicy pozostawianym przez to zwierzę.

Decydując się na położenie w swoim mieszkaniu płytek jodełkowych warto dopasować wzór w odpowiednim kolorze, który w połączeniu z pozostałym wyposażeniem będzie tworzył spójną całość. W taki oto sposób można uniknąć zbędnego, wizualnego chaosu. Osoby lubujące się w eklektycznych wnętrzach mogą zestawić go z rombami, pasami lub kratami.
Te wysokiej jakości płytki są oferowane na rynku w rozmaitych rozmiarach oraz wersjach kolorystycznych.