Płyn antystatyczny do prania – dlaczego warto?

Naelektryzowane materiały, z których wykonano ubrania, możemy bardzo łatwo rozpoznać po czepianiu się ich do rąk, niezbyt słyszalnych trzaskach, a czasami nawet po wyładowaniach elektrycznych, które przeskakują z dłoni na dłoń. Jeśli dostrzeżemy, iż wybrane ubrania się elektryzują, warto pozbyć się takiego nieprzyjemnego zjawiska. Jednym z rozwiązań jest płyn antystatyczny do prania. Jak dokładnie działają tego rodzaju środki?

Sposób działania płynu antystatycznego do prania

płyn antystatyczny do prania
Płyn antystatyczny do prania można zamówić na stronie sklepu Clovin

Jeśli czujemy, iż przykładowo nasze firanki są naelektryzowane, a nie mamy nawilżacza powietrza pod ręką, warto użyć płynu antystatycznego do prania. Chociaż pozornie działa on tak samo, jak znany nam płyn do płukania, chemia mająca właściwości elektrostatyczne, ogranicza również zjawisko skumulowania ładunków elektrycznych w materiałach. Nie są to drogie specyfiki (około 30 złotych za jedną butelkę) i kupimy je praktycznie rzecz biorąc w każdym sklepie oferującym artykuły gospodarstwa domowego.

Opcje alternatywne

Opcją alternatywną dla opisywanego płynu, może być zastosowanie tak zwanych piorących orzechów albo sprayu mającego analogiczne właściwości. Wystarczy, iż spryska się nim koce, ręczniki czy też ubrania, a rezultat elektrostatyczny najzwyczajniej zniknie. Zastosowanie sprayu sprawia także, iż materiały robią się puszyste i można je później bardzo łatwo wyprasować. Dzięki temu, obowiązki domowe związane z praniem i składaniem ubrań, stają się znacznie łatwiejsze.