Odpływ liniowy – zbędny luksus, czy obowiązkowe wyposażenie łazienki?

Traktowanie domu, jako miejsca do spania i gotowania, już dawno odeszło w niepamięć. Współcześnie stanowi on wizytówkę, a często także lokatę kapitału. Z tego względu inwestorzy decydują się, na wprowadzanie nowoczesnych i unikatowych rozwiązań. Jednym z nich niewątpiwie jest odpływ liniowy, który szturmem podbija polskie łazienki. Trudno się dziwić, gdyż jest to wyjątkowo eleganckie i funkcjonalne rozwiązanie.

Czym jest odpływ liniowy?

Odpływ liniowy (tu) to nowoczesne rozwiązanie, umożliwiające odprowadzenie wody spod prysznica, bez instalacji klasycznych kratek odpływowych. Jego instalacja umożliwia rezygnację z tradycyjnych i ciężkich kabin prysznicowych z brodzikiem, dzięki czemu zyskuje się większą przestrzeń oraz swobodę w aranżacji. Jest to nie bez znaczenie w przypadku małym łazienek, w których każdy centymetr jest na wagę złota. Nie oznacza to jednak, że właściciele pokoi kąpielowych, powinni z niego rezygnować. Jest wprost przeciwnie. Tego rodzaju odpływ gwarantuje nienaganny wygląd, wysoką jakość wykonania oraz jest idealnym rozwiązaniem do nowoczesnych, minimalistycznych pomieszczeń.

Rodzaje odpływów liniowych

Na rynku dostępnych jest wiele modeli odpływów liniowych. Wśród nich można wyróżnić odpływy poste, łukowe, narożne, których montaż możliwy jest zarówno na posadzce, jak i na ścianie. Wybór rodzaju w dużej mierze uzależniony jest od pożądanego efekty wizualnego. Należy jednak pamiętać, że ostateczna decyzja, powinna zostać podjęta w oparciu o wymagane parametry takie jak: wielkość, sposób montażu, kąt nachylenia podłoża.

odpływ liniowy

Koszt odpływu liniowego

Odpowiedz na to pytanie nie jest jednoznaczna. Koszt w głównej mierze zależy od materiału wykonania, parametrów oraz wyglądu zewnętrznego. Przyjmuje się, że najtańszy zestaw to koszt około 150zł, podczas gdy cena najwyższa może oscylować nawet w okolicach 1000zł. Należy mieć na uwadze, że jest to element, który najczęściej ma służyć przez wiele lat, w związku z tym, warto zainwestować w rozwiązanie wydatne i niezawodne.

Zalety odpływu liniowego

  • ekskluzywny i nowoczesny wygląd
  • wygodny oraz łatwy sposób czyszczenia
  • wysoka jakość wykonania
  • duży wybór oraz zróżnicowane wzory i ceny
  • oszczędność miejsca
  • swoboda aranżacji