Moda na ścienne wieszaki na ubrania?

Ścienne wieszaki na ubrania są bardzo wygodnym rozwiązaniem, dlatego też spotkać je można praktycznie w każdym domu. Aby wybrać porządny wieszak ścienny należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Zimowe kurtki mogą naprawdę dużo ważyć, dlatego też warto postawić na wieszaki na ubrania, które zapewniają odpowiedni udźwig. Oprócz wysokiej jakości materiałów warto zwrócić uwagę również na rozmiar. Ścienny wieszak na ubrania należy dopasować do liczby domowników. Dobrym pomysłem jest również pozostawienie nieco miejsca dla gości. Metalowe i drewniane wieszaki ścienne wyróżniają się niespotykaną solidnością i doskonałymi parametrami użytkowymi, dlatego też służyć będą latami.

Design wieszaków ma znaczenie

Nowoczesne wieszaki na ubrania (https://www.dutchhouse.pl/akcesoria/wieszaki) spełniają nie tylko zadania użytkowe, ale również dekoracyjne, dlatego też warto zwrócić uwagę na ich design. Najbezpieczniejszym wyborem będą oczywiście białe i czarne wieszaki, które pasować będą do większości pomieszczeń. Największy wybór kolorystyczny dotyczy wieszaków plastikowych, które są łatwe w utrzymaniu czystości. Dużym atutem drewnianych wieszaków jest to, że w każdej chwili można je przemalować na dowolny kolor. Farby do drewna są bardzo tanie, dzięki czemu można przywrócić do życia nawet bardzo stare wieszaki.

Drewniane czy metalowe wieszaki – co wybrać?

Metalowe wieszaki są bardzo wytrzymałe, dlatego też często spotkać je można w szatniach publicznych. Godne polecenia są przede wszystkim wieszaki ze stali aluminiowej malowane proszkowo, które są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Metalowe wieszaki idealnie pasują do stylu rustykalnego, skandynawskiego i nowoczesnych wnętrz. Nieco tańszym rozwiązaniem są drewniane wieszaki, które pasować będą do klasycznych wnętrz. W obecnym sezonie jest bardzo duża moda na wieszaki retro. Drewni ane meble i akcesoria są ponadczasowe, dlatego też najprawdopodobniej nigdy nie wyjdą z mody. Jest to inwestycja na lata, która na pewno bardzo szybko się zwróci.