Maty ochronne – na co zwracać uwagę przy wyborze?

mata pod fotel

Nawet najbardziej wytrzymałe podłogi wymagają szczególnej ochrony zwłaszcza w tych miejscach, gdzie narażone są na uszkodzenia. Zazwyczaj jest to przestrzeń wokół biurka, po której poruszają się krzesła i fotele obrotowe.

Jaką matę wybrać?

Mata na podłogę pod krzesło to doskonała inwestycja szczególnie dla tych osób, które pracują z domu. Ponadto wszystkie biura oraz instytucje użytku publicznego również powinny zaopatrzyć się w takie maty ochronne. Na rynku można spotkać maty wykonane z różnego rodzaju tworzyw sztucznych, które różnią się między sobą ceną.

– mata ochronna na podłogę z poliwęglanu – jest to materiał bardzo odporny na ścieranie, a wykonana z niego mata będzie twarda, wytrzymała i trudnopalna. Mata z poliwęglanu będzie przezroczysta.

– mata z polipropylenu – będzie się charakteryzowała dużą odpornością chemiczną, zwłaszcza w temperaturze pokojowej. Na podłogę mata z tego materiału będzie półprzezroczysta.

– mata z PCW – czyli polichlorku winylu, będzie bardzo trwała, odporna na ścieranie oraz na działanie substancji żrących.

Praktyczne porady na temat mat ochronnych na podłogę

Mata powinna zostać umieszczona na oczyszczonej z brudu podłodze. Ponadto nie należy ją również traktować jako wycieraczki, aby zbyt szybko nie straciła swojego atrakcyjnego wyglądu. Dodatkowo, aby była bezpieczna powinna mieć zaokrąglone rogi, wówczas trudniej się o nią potknąć lub przewrócić.