Łóżko z palet w wersji ekskluzywnej

Drewniane łóżka zrobione z palet są niezwykle proste w wykonaniu, szczególnie w przypadku wybrania podstawowej wersji złożonej jedynie z konstrukcji przeznaczonej pod materac. Palety stwarzają jednak wiele możliwości – można z nich wykonać także dodatkowe elementy, które sprawią, że łóżko będzie bardziej ekskluzywne.

Szuflady z palet

Szuflady wykonuje się z desek sosnowych, które tnie się na cztery elementy. Dwa z nich mają tworzyć jednakowe boki, a pozostałe – front przedni oraz tylni. Boki należy zbić gwoździami, a następnie przymocować na front. Dla zachowania większej estetyki można użyć kątowników. Tak wykonane szuflady mocuje się na dłuższych bokach palet. Szerokość szuflad wyznacza odległość między dwoma najbliższymi klockami palet, natomiast głębokość – odległość między pierwszą a środkową deseczką palety.

Zagłówek z palet

Zagłówek to kolejny praktyczny element, który może sprawić, że łóżko z palet będzie wyglądało bardziej ekskluzywnie. Do jego wykonania potrzebna jest deska sosnowa o długości 2,5 metra, szerokości 30 cm i grubości minimum 4,5 cm. Taka deska musi być oszlifowana równie starannie co palety. Należy ją także pomalować na ten sam kolor co pozostałe elementy, by w połączeniu z paletami tworzyła spójną całość.