Łazienka z charakterem

Łazienka jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu każdego, ponieważ to w niej spędzamy część dnia, więc warto zadbać o jej właściwy klimat i aranżację.

Bieżące trendy w stylizacji łazienek

salon łazienek

W obecnych czasach, w których modne jest wszystko, bardzo ciężko jest mówić o trendach w temacie aranżacji łazienek. Wyróżnia się kilkanaście najczęściej występujących trendów, które są bardzo mocno promowane przez salony łazienek. Bazą do wszystkich stylizacji jest prosta, biała podstawa, którą zazwyczaj stanowią błyszczące, białe płytki. Stawiamy na prostotę i czystość formy, ale żeby łazienki nie były nudne i przyciągały wzrok oraz wzbudzały zainteresowanie, dodawane są barwne akcenty. I tutaj zaczynają się trendy, które każdy dobiera zgodnie ze swoimi preferencjami. Jednym z nich jest dodawanie naturalnych akcentów, takich jak płytki imitujące drewno czy płytki nawiązujące do struktury betonu. Kolejnym sposobem na ożywienie swoich wnętrz, zgodnie z panującymi trendami, są płytki patchworkowe, czyli płytki składające się z małych, kwadratowych płytek o różnych wzorach i kolorach. I wielu innych sposobach polegających na trzymaniu się jednego stylu lub na łączeniu wielu znanych stylów, w celu uzyskania przestrzeni najbardziej dopasowanych do naszych osobistych preferencji.

Salon łazienek prawdę Ci powie

Jeśli planujemy remont łazienki lub właśnie urządzamy nasz nowy dom lub mieszkanie, warto udać się do salonów łazienek i poszukać inspiracji. W takich sklepach mamy możliwość obejrzenia wielu gotowych aranżacji, dotknąć faktury płytek oraz na żywo zobaczyć płytki oraz armaturę łazienkową. Wyprawa do takich miejsc może przynieść nam wiele korzyści, ponieważ osobiście zapoznamy się z bieżącymi trendami oraz upewnimy się, że płytki i wyposażenie, które chcemy mieć ,naprawdę spełnia nasze wymagania i jest spełnieniem marzeń.