Łazienka w stylu nowojorskim

Chociaż styl nowojorski nie jest tak popularny jak święcący triumfy styl skandynawski, to już na dobre zadomowił się w polskich wnętrzach, jednak spotykany jest raczej w salonach czy kuchniach.

cegiełki w stylu nowojorskim

Nieczęsto widzimy go w innych pomieszczeniach, a przecież łazienka utrzymana w stylu nowojorskim niewiele będzie się różnić od innych pomieszczeń.

Podobne materiały, oszczędność kolorów oraz duża dbałość o materiały wykończeniowe to wyznaczniki tego stylu.
Szlachetne drewno, cechujące nowojorskie wnętrza w łazience ustępuje miejsca mozaikom i kamieniom.
Delikatności i stylu dodają płytki cegiełki od Home100.pl, często położone tylko na części ściany.

Płytki cegiełki czy mozaika

Nowojorski styl to przede wszystkim elegancja i wysoka jakość wykonania. Stonowane barwy i zabawa formą. Odrobina szaleństwa może przejawić się właśnie w kształcie płytek. Często wykorzystywany jest motyw płytek cegiełek czy fantazyjnej mozaiki. Ważne aby efekt nie przytłaczał a jedynie podkreślał wnętrze. Ułożenie płytek tylko na części ściany nada całości lekkości.

Dobór barw

Tu mamy pole do popisu o ile wybierzemy stonowane, eleganckie kolory. Nie trzeba ograniczać się do bieli czy pastelowych barw. Warto jednak pamiętać, że nasycone kolory nie powinny być krzykliwe. Zamiast czerwieni lepszym wyborem będzie klasyczny burgund; radosny turkus lepiej zastąpić szlachetną, butelkową zielenią.

Także w przypadku wyboru jasnych kolorów, pomagających optycznie powiększyć pomieszczenie warto uzupełnić je efektownymi dodatkami. Biel czy szarość pięknie skomponuje się ze srebrem, piaskowy beż można uzupełnić miedzią co bez wątpienia ożywi pomieszczenie.

Warto eksperymentować z fakturą a efekt może być powalający.