Jaki basen najlepszy będzie do ogrodu?

Baseny ogrodowe idealnie sprawdzą się do ochłody w bardzo upalne dni. Do wyboru mamy basen rozporowy, stelażowy oraz dmuchany.

Który jednak będzie najodpowiedniejszy do ogrodu?

Wybór basenów, niezależnie od tego gdzie ich poszukujemy, jest niezwykle szeroki. Składane baseny ogrodowe kupić można niemal w każdym hipermarkecie. W takim przypadku niecka złożona jest z kilku warstw foli PCV, co w praktyce oznacza, że na długie lata taki basen z pewnością nie posłuży. W przypadku basenów rozporowych, zgodnie z nazwą, cała konstrukcja utrzymuje się dzięki wodzie, która rozpiera ścianki. Bardzo często takie baseny nazywane są dużym workiem z płaskim dnem. Jeśli dodatkowo zostanie wsparta stelażem, wówczas możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy posiadaczami basenu stelażowego.  

Tak naprawdę wybór odpowiedniego basenu zależy od tego, komu ma on służyć. Dla dzieci wybór basenu będzie oznaczał sięgniecie po zupełnie inny produkt, niż przy wyborze basenu dla dorosłych. Rozmiar to jeden z tych czynników, które najbardziej wpływają na cenę basenu.

Samo kupno basenu to jedna nie wszystko. Aby w pełni z niego korzystać (niezależnie od tego czy będzie to basen rozporowy czy jakikolwiek inny) warto wyposażyć się jeszcze w następujące akcesoria:

– pompkę,
– pompy filtrujące przeznaczone specjalnie do ogrodowych basenów,
– basenową chemię,
– łatki,
– filtry do pomp,
– maty przeznaczone do zabezpieczania dna basenu.