Jak ogrzać łazienkę?

Grzejniki łazienkowe od pewnego już czasu przestały pełnić wyłącznie funkcję użytkową. Grzejniki montowane w łazienkach oprócz tego, że powinny dobrze grzać muszą też dobrze się prezentować. Ważne jest więc dopasowanie grzejnika do całego wnętrza.

enix to nowoczesny grzejnik do każdej łazienki

Jak dopasować grzejnik do łazienki?

Producenci wręcz prześcigają się w oferowaniu nietuzinkowych, designerskich grzejników, posiadających oczekiwaną moc. Grzejniki w takim pomieszczeniu, jakim jest łazienka muszą być odporne na podwyższoną wilgotność. Para wodna skraplająca się na powierzchni grzejnika może prowadzić do korozji. Wysokiej jakości warstwa korozyjna powinna to uniemożliwić. Nie zapominajmy jednak o podstawowym zadaniu grzejnika- ogrzewaniu. Grzejnik swoją mocą, wielkością i funkcjonalnością powinien być idealnie dopasowany do pomieszczenia, w którym ma się znaleźć.

Grzejnik łazienkowy z gałką elektryczną

Skoro mowa o funkcjonalności, to warto zdecydować się na grzejnik łazienkowy Impero ze specjalną gałką. Tradycyjnie grzejniki podłączane są do systemu centralnego ogrzewania. Musimy jednak sami przyznać na podstawie własnego doświadczenia, że piec nie zawsze jest uruchamiany. Grzałka elektryczna uchroni nas przed brakiem ciepłej wody gdy przestaniemy już palić w piecu. Najczęściej w naszych łazienka występują jednak grzejniki drabinkowe. Ich specyficzna konstrukcja ma spore walory użytkowe. Służy do osuszania ręczników czy prania. W łazience można również zainstalować grzejnik poziomy. Wtedy mamy pewność, że pomieszczenie będzie dobrze nagrzane dzięki mocniejszej cyrkulacji powietrza.

Zdecydowana większość producentów w swojej sprzedaży ma grzejniki wykonane ze stalli. Najczęściej mają one biały kolor, choć dostępne są w bogatej palecie barw. Klienci ceniący sobie nowoczesną stylistykę we wnętrzach mogą też wybierać pośród grzejników chromowanych. Pod względem emisji ciepła ustępują one grzejnikom wykonanym ze stali nierdzewnej.