Funkcjonalne meble dla dzieci

Urządzenie pokoju dziecka może okazać się kłopotliwe. Przed wszystkim dlatego, że dzieci szybko rosną, a jednocześnie błyskawicznie zmieniają się im upodobania. Jak wybrać wspaniałe meble dla dzieci, by służyły długi czas i nie wymagały zmiany co kilka lat?

Łóżko

Na początku oczywiście niezbędne okaże się łóżeczko ze szczebelkami. Potem nadchodzi czas kupienia kolejnego łóżka, przeznaczonego już dla starszych dzieci. Niekoniecznie warto jednak wybierać tak zwane łóżko pośrednie. Pełnowymiarowe sprawdzi się równie dobrze, a na pewno będzie funkcjonalne znacznie dłużej.

Komody

Stanowią niezbędne wyposażenie pokoju dziecka w wieku niemowlęcym, ponieważ wyposażone są w przewijak. Można jednak już na początku pomyśleć o zakupie modelu z możliwością demontażu takiego przewijaka dzięki czemu mebel będzie mógł służyć dziecku także przez kolejne lata.

Funkcjonalny czy oryginalny?

Kto powiedział, że funkcjonalny pokój nie może być jednocześnie oryginalny? Pomieszczenie całkowicie zmieni charakter już dzięki niewielkiej ilości akcesoriów. Nie trzeba więc koniecznie wymieniać wszystkich mebli, wystarczy pomyśleć o zakupie nowych, ciekawych poduszek, specjalnych naklejek czy oryginalnego dywanu. Znacznie łatwiej zastąpić potem takie dodatki innymi niż kupować kolejny zestaw mebli.