Do czego służy pantograf?

Pantograf meblowy do szafy to swego rodzaju puszczany wieszak, który pozwala na wygodne korzystanie z garderoby umieszczonej w szafie. W zasadzie jest to ruchomy drążek wieszakowy, który umożliwia wygodny i łatwy dostęp do ubrań. Opuszcza się go na dół dzięki uchwytowi, do góry wraca później samoczynnie.

Pantografy i ich zalety

Pantografy określane są niekiedy jako ruchome drążki do szafy. Są one znacznie praktyczniejsze niż klasyczne wieszaki. Pozwalają bowiem na optymalne zagospodarowanie wnętrza szafy, wnęki czy garderoby. Poza tym dzięki ni ubrania można umieścić nawet bardzo wysoko. W razie potrzeby spuszcza się po prostu za pomocą uchwytu na dół.  

Co można znaleźć w sklepach?

Wiele obecnie dostępnych pantografów do szaf montowanych jest na bokach szafy. Dzięki regulacji wysokości można je dowolnie dopasowywać do wnętrza. Maksymalne obciążenie wynosi zwykle nie więcej niż 10 kg. Pozwala tona wieszanie nawet nieco cięższych ubrań nawet płaszczy i kurtek zimowych. To też świetne rozwiązanie do wieszania długich sukienek. Dzięki temu nie zgniotą się podczas wiszenia w szafie i zawsze będą gotowe do ubrania. Niektóre pantografy posiadają także wygodne uchwyty do odwieszania ubrań na jakiś czas poza szafą czy garderobą.