Czym są płytki oktagonalne i czy warto je wybrać?

ładne płytki które idealnie pasują do łazienki

Wnętrza z całą pewnością nie muszą być nudne. Nie trzeba jednak od razu sięgać po najdroższe i nowoczesne rozwiązania, aby łazienka była funkcjonalna i ładnie się prezentowała. Już za pomocą płytek można odmienić jej wygląd i nadać charakteru. Tym bardziej, jeśli zdecydujemy się na wyłożenie podłogi płytkami oktagonalnymi.

Płytki oktagonalne? O czym jest tutaj mowa?

Wiele osób nie wie tak naprawdę, co kryje się pod dziwnie brzmiącą nazwą płytek oktagonalnych. Warto od razu zaznaczyć, że nie są one żadnym nowym odkryciem. tego typu płytki towarzyszą nam już od wielu lat, tylko wiele osób o nich zapomniało. Trendy wnętrzarskie cały czas się zmieniają i nowoczesne rozwiązania w dużej mierze wyparły płytki oktagonalne. Obecnie można jednak zaobserwować coraz większe zainteresowanie tymi płytkami. Sięgają po nie przede wszystkim osoby nie bojące się odważnych rozwiązań, chcące nadać swoim wnętrzom charakteru i ceniące sobie elegancję. Posadzki wyłożone oktagonalnymi płytkami prezentują się bardzo stylowo i z całą pewnością nie wyglądają przeciętnie. Płytka oktagonalna ma osiem boków – (https://home100.pl/plytki-oktagonalne), a każdy z rogów jest ścinany, przez co po ich ułożeniu, powstaje luka w kształcie kwadratu, którą

Czy rzeczywiście warto zdecydować się na zakup płytek oktagonalnych do swojej łazienki?

Niezaprzeczalną zaletą płytek oktagonalnych jest to, że wprowadzają one do wnętrza elegancję i luksus. Jeśli ktoś chce stworzyć unikalną aranżację, to wybór tych płytek będzie strzałem w dziesiątkę. Jest to znacznie ciekawsza opcja niż zwykłe płytki w jednolitym kolorze, które zdają się być bez wyrazu. Z płytkami oktagonalnymi można zastosować kontrast barw i urozmaicić swoją posadzkę. Podłoga wyłożona oktagonalnymi płytkami idealnie sprawdzi się nie tylko w łazience, ale także w kuchni, salonie i nawet na korytarzu. Luki pomiędzy tymi płytkami można wypełnić kwadratami wykonanymi z przeróżnych materiałów – przykładowo z granitu, marmuru czy terakoty.