Czy konfirmat sprawdzi się w przypadku płyt wiórowych?

Konfirmat jest to podstawowy wkręt do połączeń płyt wiórowych i w dzisiejszych czasach cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród profesjonalnych firm budowlanych, jak i również wśród domowych majsterkowiczów. Za pomocą konfirmatów możemy połączyć praktycznie wszystkie płyty wiórowe, które dostępne są na naszym rynku, należy jednak pamiętać o tym, aby wybierać odpowiednie średnice.

Najpopularniejszy konfirmat
Konfirmaty w dzisiejszych czasach produkowane są w wielu wymiarach, ale zdecydowanie największą popularnością cieszą się wkręty 7 x 50 o średnicy zewnętrznej części gwintowej 7,0 mm. Konfirmat w zupełności nam wystarczy do połączenia dwóch klasycznych płyt wiórkowych o standardowej grubości 18,0 mm.

Jak wykonać prawidłowe połączenie płyt
Wybór odpowiednich konfirmatów to nie wszystko, należy również wiedzieć jak prawidłowo wykonać połączenia płyt wiórkowych. Jeżeli chcemy wykonać prawidłowe połączenia płyt, to w pierwszej kolejności należy złożyć łączone krawędzie i wykonać specjalny otwór przy pomocy odpowiedniego wiertła. W wywiercony otwór możemy wkładać wkręty i błyskawicznie wkręcać je zakrętarką, albo specjalnym kluczem imbusowym. Jeżeli korzystamy z zakrętarki, to warto zainwestować w oryginalne konfirmaty, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nie będą mieć wyrobionych główek i będziemy mogli je bezproblemowo wkręcać. Warto również ustawić w zakrętarce sprzęgło regulujące moment obrotowy na najniższą możliwą wartość.